Jak oszczędzić na zagranicznych wyjazdach.

Jak oszczędzić na zagranicznych wyjazdach.

Każdy z nas czasami potrzebuje odpoczynku. Jeśli zbrzydły nam już Tatry i Bałtyk, to świetny czas na rozważenie jakiejś podróży zagranicznej. Biura podróży kuszą mnogością wypraw. Dominikana, Wietnam czy Meksyk to tylko niektóre z egzotycznych kierunków, które mamy do wyboru. Niestety egzotyczne są nie tylko wyprawy, ale również i ceny takich wycieczek. Co zatem zrobić, aby nie wydać fortuny i zobaczyć trochę świata? Pewnie, że zawsze możesz wziąć kredyt, żeby wyjechać. Tylko czy to najlepsze rozwiązanie?

Zostańmy własnym biurem podróży

Wykupienie wycieczki to opcja dla leniwych. Będziemy mieć zagwarantowany przelot oraz hotel, ale zapłacimy krocie za wyręczenie nas w tych kwestiach. Samolot oraz zakwaterowanie możemy zorganizować sobie sami. Istnieje obecnie wiele portali, które za darmo porównają dla nas ceny lotów oraz hoteli na całym świecie. Zapłacimy za to wyłącznie naszym czasem, a w rezultacie możemy zaoszczędzić sporo funduszy, które będziemy mogli spożytkować na przyjemności w naszym celu podróży. 

W grupie raźniej.

Kolejnym aspektem, gdzie możemy szukać dodatkowych oszczędności, jest to, w ile osób podróżujemy. Najczęściej domki, w których szukamy zakwaterowania, oferują miejsca dla więcej niż jednej czy dwóch osób. Jeśli planujemy wyjazd samotnie lub w parze, to noclegi w miejscu przeznaczonym dla kilku osób mocno obciąży nasz budżet. Dokładnie to samo dotyczy środku transportu. Jeśli planujemy wynająć samochód, to zdecydowanie bardziej będzie opłacało się zajęcie w nim jak najwięcej miejsc. Dlatego warto zgromadzić sobie tak zwanych “travel buddies”, czyli z angielskiego kumpli od podróżowania. 

Poza sezonem.

Stwierdzenia, że w sezonie wakacyjnym jest najdrożej, kwestionować nie trzeba. Lato to zarówno pora roku z najlepszą pogodą, jak i czas wyjazdów rodzin z dziećmi, kiedy te mają upragnioną przerwę od szkoły. Właśnie wtedy ceny biletów lotniczych oraz noclegów idą diametralnie w górę. Warto pomyśleć o odbyciu podróży, chociażby we wrześniu, abo późną wiosną. Zapewnimy sobie w dalszym ciągu wspaniałą pogodę i unikniemy przesadnej drożyzny. 

Aneks kuchenny.

W trakcie wyboru zakwaterowania zwróćmy uwagę na dostępność aneksu kuchennego. Jest to duże udogodnienie, które pomoże z nadmiernym wydawaniem pieniędzy. Chodzenie do restauracji jest przyjemne i edukacyjne, kiedy możemy poznać kulturę innego państwa. Problem rodzi się, kiedy do restauracji musimy udać się na śniadanie, obiad oraz kolację. Jeśli śniadanie i kolacje będziemy mogli przygotować sobie własnoręcznie w miejscu zakwaterowania, automatycznie zyskujemy sporą poduszkę finansową. 

Podróże kształcą i powinien to robić każdy z nas. Dzięki temu zdobywamy nową perspektywę na świat oraz zagwarantowujemy sobie niezapomniane wspomnienia. To zrozumiałe, że nie wszyscy możemy pozwolić sobie na wczasy w 5 gwiazdkowym hotelu. Na szczęście dzięki tym kilku wskazówkom, okazuje się, że podróżowanie jest na każdą kieszeń.